f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


halflife.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · h·a·l·f·l·i·f·e | Kolumny | Cervantes | O pojazdach bojowy...

Cervantes

O pojazdach bojowych Combine

Jako, że Combine są niezwykle zaawansowaną technologicznie rasą, w ich uzbrojeniu nie mogło zabraknąć przeróżnych jednostek bojowych, będących częstokroć misterną mieszaniną technologii Kartelu i osiągnięć ludzkiej myśli wojennej. Przedstawiam tu naszych największych wrogów, mechaniczne potwory stworzone przez tą władczą frakcję, okupującą City 17.

Jednostki powietrzne:
Combine Gunship – Jest to bojowy statek powietrzny, często używany przez Frakcję Combine do walki z rebeliantami. Jest on wysyłany na cięższe bitwy, niż omówiony dalej Helikopter, i służy do starć z przeważającymi siłami wroga.
Budowa jednostki przypomina budowę ciała chrząszcza. Statek jest podłużny, pokryty nakładającymi się na siebie płytami pancerza. Napędza go duże, silne śmigło umieszczone w jego tylnej części, a do sterowania używane są (oprócz samego silnika) cztery pomocnicze „odnóża”, działające jak stery. Dzięki tego typu napędowi statek jest niezwykle zwrotny i mobilny, dzięki czemu walka pośród niebezpiecznych (dla wszelkich pojazdów powietrznych) budowli City 17 staje się bardziej efektywna i bezpieczna (dla Gunship, oczywiście).
Uzbrojenie jednostki stanowi karabinek maszynowy, umieszczony w przedniej części statku, przypominającej głowę, a będącej w rzeczywistości ruchomym stanowiskiem ogniowym. Walka przy pomocy takiego „mobilnego” działka jest dużo bardziej efektywna niż przy użyciu statecznych karabinów, ponieważ niezależnie od położenia samego statku możliwy jest skuteczny ostrzał wroga.

Combine Dropship – To ciężki, dobrze opancerzony statek powietrzny, służący do transportu mniejszych jednostek bojowych Kartelu.
Statek jest duży i masywny. Może przenosić zarówno duże pojazdy, typu Strider, jak i grupę żołnierzy Combine prosto na pole walki, bez uprzedniego ich narażania. Jednostka napędzana jest przez dwa duże silniki odrzutowe i dwa mniejsze ukryte w „ogonie” statku, a służące do sterowania pojazdem. Dropship jest dobrze chroniony przez grube płyty pancerza, jednak nie posiada żadnej broni. Jest to logiczne, ponieważ jako jednostka transportowa nie powinien być zanadto obciążany, by móc efektywnie przenosić na swym pokładzie inne pojazdy bojowe i piechotę.

Combine helicopter – Jest futurystyczną wersją znanego nam z XXI wieku helikoptera bojowego, a jego budowa została prawdopodobnie przejęta przez Kartel, gdy ten zaatakował ziemię. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych jednostek służy jedynie do walki z lekką piechotą i do przenoszenia małych ładunków, jak na przykład miny.
Helikopter napędzany jest przez duże śmigło, do sterowania zaś wykorzystywane są dwa mniejsze: jedno w „ogonie” pojazdu, drugie zaś nieco z przodu, pod kabiną. Takie rozwiązanie zwiększa zarówno mobilność jak i stateczność pojazdu, zwiększając jego przydatność do walki na takim terenie zabudowanym, który niedostępny jest dla innych jednostek powietrznych, nawet dla Combine Gunship.

Jednostki naziemne:
Strider – Niezwykle efektywna w walce jednostka naziemna. Nie jest to wbrew pozorom obca forma życia, a robot kroczący zbudowany przez inżynierów Combine, bądź przejęty przezeń od jakiejś obcej cywilizacji, której nie znamy.
Pojazd ochrania gruby, wytrzymały pancerz, zdolny przetrzymać bezpośrednie trafienie kilkoma rakietami przeciwpancernymi. Robot porusza się na trzech długich odnóżach, pozwalających na szybkie i bezproblemowe poruszanie się po ulicach City 17. Mogą one też zostać użyte w bezpośredniej walce z piechotą, jednak jest to ostateczność, ponieważ główne uzbrojenie Strider’a stanowi silne działo, które jest umieszczone na „podbrzuszu” robota. Działko jest bronią celną, wykorzystującą jako pociski skondensowaną wiązkę laserową o dużej sile rażenia, walka z piechotą jest więc niezwykle efektywna i łatwa.

Combine Armoured Personnel Carrier (APC) – To ciężki transporter opancerzony, chętnie używany przez Kartel do szybkiego przewożenia jednostek piechoty w odległe miejsca.
APC chroniony jest przez średni pancerz, skutecznie broniący go przed ostrzałem z broni lekkiej, jednak nie na tyle wytrzymały by przetrwać ostrzał z RPG. Sam pojazd wyglądem przypomina transportery wojskowe z XXI. Jest prostej budowy, posiada cztery koła i opony z wzmacnianej gumy. Za uzbrojenie służy mu karabin maszynowy i wyrzutnia rakiet przeciwpiechotnych. Jednak pojazd służy głównie jako środek transportu, a nie do otwartej bitwy, więc piechota Combine po opuszczeniu go walczy sama, wspierana jedynie przez ostrzał z karabinu pokładowego.
Temat Autor Data  
=)
Riphem... 02·11·2003-19:01  
Ktoś to czyta?
Cervantes 02·11·2003-22:01  
Odp: :)))
LaCzupakabra 02·11·2003-23:01  
Odp: jest k
yaji 03·11·2003-05:01  
Kilka slow...
barker_s 03·11·2003-05:01  
04-01-2005
TOXIC 01·12·2004-04:01  
Biomechaniczne
Combine soldier 09·12·2004-05:01  
Odp: :)
Alien 05·12·2005-03:01  
...
Alien 05·12·2005-06:01  
ej kturej misji padnie cytadel...
mac 07·12·2005-05:01  
kogo trzeba w half-life2:episo...
mac 07·12·2005-05:01  
pomoc
tk. 02·11·2005-15:02  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: Cervantes
Aktualizacja: 02·11·2003 - 19:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Piątek · 28 Stycznia · 2022
Strona wygenerowana w 0.073630 sek.