f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


halflife.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · h·a·l·f·l·i·f·e | Half-Life | ...

Half-Life

Broń

Arsenał broni dostępnej w grze jest dość duży i zróżnicowany. Wszystkie, a raczej większość giwer dostępnych w grze możecie znaleść poniżej...


Crowbar - Łom
Łom, to narzędzie do otwierania skrzyń czy inny elementów. W Half-Life'ie taki łom może na również posłużyć do innych rzeczy. Szczególnie jest on bardzo przydatny do walki z Headcrab'ami, wprost idealny do walki z nimi. Więc nie bójmy sie go używać, a jeśli chodzi o większe istoty proponowałbym jednak zmienić broń :).

Glock
Glock jest drugą bronią jaką zdobędziemy na początku gry. W pierwszych chwilach oswojenia się z nim będziecir narzekali na brak amunicji, ale to tylko do czasu kiedy znajdziemy lepszą broń. Glock jest raczej przeznaczony na zabijanie zombich i wrogów z podobnego wykresu. Jeżeli ów wróg jest jednak silny, możemy zwiększyć szybkość wystrzeliwania pocisków oczywiście kosztem celności.

.357 Magnum
Mocna broń o dużej sile wystrzału. Jednym wciśnieciem "fire" potrafi powalić silnego wroga. Celujcie w głowe albo coś co ją przypomina, a napewno nie będziecie musieli długo czekać. Przy czym należy pamietać, aby nie stracić głowy dla tej pukawki, ponieważ amunicja dość szybko wam się skończy (na ironie trudno taką potem znaleść).

Shotgun
Jest to klasyczna śrutówa, której nie zabrakło także w Half-Lif'ie. Doskonała broń na komandosów, szczególnie jeśli wykurzymy takiego granatem. W późniejszych etapach napewno nie zabraknie ci do niej amunicji więc przyda się do "otwiernia" skrzyń czy niszczenia krat. Broń godna uwagi, należy stosować dość często, czasem bez opamiętania :).

MP5
Tak, tak. Jest to znana wszystkim (przynajmiej z filmów akcji) MP5. Jest to na tyle uniwersalna broń, że używają ją komandosi, ale my się nie damy i też ją mamy! Doskonała broń na średnie i krótkie odległości, a jeżeli jeszce ci tego mało w ramach dodatku dołożono granatnik, który nie raz pomoże ci wybrnąć z cieżkich sytuacji. Stosujmy go często, szczególnie z walką z komandosami. Bardzo fajna broń, a powracając do granatnika; to należy często uważać, żeby przez przypadek nie można było ponźniej nie chodzić piechotą.

Fragmentation grenade
Mimo, że mały, to bardzo wydajny:). Wystarczy rzucić komuś go pod nogi i napewno efekt będzie górowany. Szczególnie rzucajcie nim w komandosów, bo jest to jeden z elementów taktyki na nich. Co do obcych, to ci nic sobie z tego nie robią. Więc nie żałujcie sobie granatów.

Satchel Charges
"Zwykłe" ładunki wybuchowe, kierowane poprzez radio. Potrafią mile umilić życie poprzez przygotowanie niemiłej zasadzki. Wystarczy polożyć jeden Satchel na plaszczyźnie poczekać aż duża grupa wrogów (np. Zobmich) będzie chciała podejść do ciebie. Jeśli bedą już wystarczająco blisko ładunku, wystarczy wcisnąć przcisk. Satchel Charges są mocniejsze od granatów i czasami bardziej przydatne od nich. Niestety jak już występują to w małych ilościach.

Trip Mines
Miny te charakteryzuja się tym, że jest to rodzaj broni czujnikowej. Wystarczy "przerwać" ten zielono-niebieski pasek i możemy być już pewni, że napewno nie przeżyjemy tego. Najlepiej usuwać takie Trip Mines strzelając z Glocka. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić czy odległośc jest wystarczająca. Trip mines przyczepiaja się do każdej trwalej powerzchni, nawet organicznej.

RPG (Laser-Guided Rocket Launcher)
Nie zabraknie jej w każdej grze i w każdej grze jest wszechobecna i bardzo przydatna. W Half-Life charakteryzuje ją dwa rodzaje strzałow. Pierwszy, to nie kontrolowany strzał; bardzo przydatny na cele na ziemne, ponieważ pocisk leci prosto we wroga, a ty się możesz spokojnie za czymś ukryć. Drugi rodzaj strzału to pocisk kontrolowany, doskonały jeśli chodzi o cele powietrzne, szczególnie smigłowce. Broń bardzo przydatna na wszelkie rodzaje przeciwników

Gun Turrets
Działka automatyczne, różnego kalibru. Często aktywują się na ruch albo na włączenie jakiegoś ukrytego czujnika. Należy pamietać, że w każdym rodzaju Gun turrets są bardzo niebezpieczne i jeżeli znajdują się one w mocno zakrytym miejscu, naprawde jest cieżko jest zniszczyć.

Crossbow - Kusza
Cicha i zabójcza. Strzała z kuszy potrafi nieźle przewiercić swoją ofiare i to nawet z bardzo daleka (dzięki wbudowanemu celownikowi optycznemu). Pełny magazynek liczy sobie 5 bełtow. Niestety czas przeładowania takiego magazynka troche zajmuje i radzę wyjąć normalna broń w tym czasie. Jednym zdaniem: kusza zabija :).

Gauss gun
Pierwsza broń eksprymentalna wyprodukawana przez naukowców z Black Mesa. Jak można zauważyc na obrazku była jeszcze w fazie testów (brak jakiejkolwiek obudowy?), ale to nic nie znaczy, bo broń jest dobra. Promienie odbijają się od ścian, a jeśli na drodze stoi przeciwnik, wtedy bez wahania przetopi się przez niego jak przez masło. Drugim atak charakteryzuje się zwiększoną dawką energi. Z tym to już nie ma zabawy, ponieważ taki promień potrafi zmieść przeciwnika w pył. Jedynym minusem tego tej broni, że jak w przypadku wszystkich energetycznych pukawek, szybko kończy się amunicja.

Gluon gun
Mocniejsza od swojej poprzedniczki, co za tym idzie zużywa więcej energii, ale za to skuteczność tej broni jest zachwycająca. Wystarczy nakierować na celownik na cel i wcisnąć/przytrzymać fire. Niezależnie jaki jest to przeciwnik. Jeśli dysponujemy pełnym zapasem amunicji do tego możemy być pewni, że przeciwnik po jakimś czasie nie wytrzyma napięcia.

Hive hand
Pierwsza z rodzaju broni organicznych. Niestety mało wydajna. Fakt jest faktem, że pociski same się regenrują i to jest fajne, ale obrażenia jakie zadaje Hive Hand są bardzo małe. Oczywiście kto lubi eksperymentować nie ma sprawy, ale fabryka dała naprawde silniejsze bronie.

Snark
Moim zdaniem snarki sa ostateczną bronią jaką był użył. Powód: jeśli nie znajda innego celu w pobliżu, atakują ciebie. Są bardz uperdliwe więc jeżeli już cię atakują to lepiej je zastrzel z Glocka niżby latały za toba. Na szczęście takie Snarki wybuchają po jakimś czasie (10-15 sekund). Jeśli lubisz fajne, bezmózgie zwierzątka, to napewno coś dla ciebie :)

--------------------------------------
Autor: [FPP]ex00
Aktualizacja: 08·12·2003 - 06:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Piątek · 7 Października · 2022
Strona wygenerowana w 0.101951 sek.