f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


halflife.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · h·a·l·f·l·i·f·e | Wstęp

Blue Shift

Wstęp

Co to jest Blue Shift?
Blue Shift to kolejny po Opposing Force oficjalny dodatek do Half Life. Teoretycznie nie wymaga posiadania zinstalowanego HL'a, ale na płytce znajduje się pełna wersja Opposing Force, który jednak tego Half Life wymaga. W Blue Shift będziemy musieli wczuć się w rolę ochroniarza Black Mesy. Tym razem jako Barney Calhoun jeszcze raz powrócimy do tych przerażających wydarzeń...

Opinie o Blue Shift są różne, wielu uważa ten epizod za krótki i nudnawy chociaż Gearbox zapewnia, że przejście BS zajmie więcej czasu niż Op4. Zebrał też trochę dobrych recenzji, ale nie było takiego zachwytu jak w przypadku Opposing Force. Prawda jednak jest taka, że każdy prawdziwy fan Half Life i Opposing Force i tak kupi Blue Shift'a, bez znaczenia czy dostał złe, czy dobre oceny. Jeżeli jednak nie grałeś wcześniej w Half Life, a nie wiesz czy kupować Blue Shift, to zmień najpierw ten błąd życiowy (i załatw sobie Half Life), a dopiero potem przejdź do Blue Shift'a.

Pierwsze wrażenia
Tradycyjnie odpaliłem najpierw Hazard Course. I tu pierwsze rozczarowanie - jest to praktycznie (poza paroma szczegółami) niezmieniony kurs z Half Life. Drugim zaskoczeniem był brak trybu multiplayer (zastrzelcie, ale za pierwszym razem nie zauważyłem). Dostajemy jedynie ten 32 osobowy tryb Capture The Flag w Opposing Force, ale grałem w niego już wcześniej! A sama gra? Zaczyna się (znowu) trochę przydługawym wstępem w pociągu. Dobrze, że chociaż otoczenie zmienili. No i można zobaczyć ten słynny trik z posadzką w której widać odbicie (engine Half Life nie umożliwia zrobienie czegoś takiego!). Dopiero później gdy zobaczyłem Gordona jadącego do pracy podskoczyło mi ciśnienie. Zaraz się zacznie!

Chociaż sam motyw rozpoczęcia się rozróby był ciekawy, gra przez pierwsze chwile wydaje się nudna. Może dlatego, że tyle już widziałem. Dopiero w połowie wszystko się rozkręca. Pojawiło się kilka nowych elementów których jednak jeszcze nie widziałem (jak naprzykład akcja z doktorem Rossenbergiem). Kilka zagadek było naprawdę ciekawych i dość zaskakujących. Ale szybko okazało się, że to już koniec. Koniec?!?! Żadnego bosa?
Choć samo zakończenie było jak zwykle zaskakujące (ale nie aż tak bardzo), to bardziej było zaskakujące, że to JUŻ JEST KONIEC. Większość dobrych modów robionych przez kolegów z podwórka jest dłuższa (no ale może nie jest aż tak wciągająca). No i ten definition pak podmieniający modele. Spodziewałem się czegoś lepszego.

Half Life: Blue Shift przeszedłem w 2 godziny (na średnim poziomie trudności), ale mimo wszystko nie uważam, że to był czas stracony. I wszystkim kochającym Half Life jeszcze raz polecam kupno Blue Shifta. Dowiemy się z niego o wielu rzeczach mających miejsce w Black Mesa. Możemy jeszcze raz tam powrócić, to nie jest wystarczający powód?
BS będzie sprzedawany w cenie 99zł, i dla tych którzy jakimś cudem nie grali w Opposing Force jest to naprawdę opłacalny zakup.

Co nowego?
  • Powracamy do instytutu Black Mesa, tym razem jako agent ochrony, który pomagał Gordonowi Freemanowi w pierwowzorze.
  • W pakiecie znajduje się poprzedni dodatek Half-Life: Opposing Force, w którym stajemy się jednym z żołnierzy polujących na Gordona Freemana (nie wiadomo czy w Polsce Blue shift będzie wydawany z Opposing Force).
  • Tryb gry wieloosobowej do 32 graczy, umożliwiający rozgrywkę typu Capture the Flag i inne.
  • Ciekawa fabuła odsłania prawdziwe fakty o incydencie w Black Mesa, oraz tajemnice rządowego instytutu.
  • Zaimplementowana bardzo wysoka sztuczna inteligencja przeciwników, oraz doskonałej jakości animacje.
  • Dodatek zawiera Half-Life HD Pack, który automatycznie uaktualnia modele, bronie i postacie we wszystkich częściach serii.

Info
Tryb Gry: single/multiplayer(???)
Tryb Multiplayer: Raczej nie ma ;)
Wymagania wiekowe: 12+
Nośnik: 1CD
Wymagania sprzętowe: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D
Data wydania: 14 czerwiec 2001
Data wydania w Polsce: 29 czerwiec 2001 (Play-it)
Oficjalna strona: http://www.sierrastudios.com/games/hl-blueshift/
Producent: Gearbox Software
Wydawca: Sierra Inc. Dalej  » 


--------------------------------------
Autor: [FPP]MephiR
Aktualizacja: 08·12·2003 - 00:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Piątek · 7 Października · 2022
Strona wygenerowana w 0.071114 sek.