f·p·p · h·a·l·f·l·i·f·e
http://halflife.fpp.pl


Opposing Force

Broń

W Opposing Force możemy zginąć na wiele nieprzyjemnych sposobów. Ważne jednak, że przynajmniej w kilku przypadkach mamy się czym obronić. Dysponujemy nie tylko arsenałem należącym do tradycyjnego ekwipunku żołnierza, ale dane nam jest również unicestwianie przeciwników za pomocą broni eksperymentalnej a także zdobytych na obcych narzędziach zagłady.

Wrench (Klucz)
Najlepsza broń na cieknący kran. Nie będziemy go jednak używać do prac hydraulicznych, przyda się do rozbijania skrzynek i nieostrożnych headcrabów. Drugi tryb ataku pozwala jednym potężnym uderzeniem rozłupać nawet ogromniaste skrzynie.

Knife (Nóż)
Zwykły wojskowy nóż, nic dodać, nic ująć. Szybciej zadaje się nim ciosy niż kluczem, kosztem mniejszych obrażeń. Jeżeli będziemy oszczędzać amunicję, to nie trzeba będzie go w ogóle używać

.357 Desert Eagle
Bardzo zgrabny pistolecik o przyjemnie brzmiącym strzale i sile rażenia Magnum z Half-Life. Laserowy celownik znacznie ułatwia w pozbywaniu się przeciwników.

M-249 SAW
No, przy tej kobyle każdy poczuje się stuprocentowym mężczyzną... To nic, że trochę spowalnia poruszanie się, wystarczy nacisnąć spust i nasz karabin z gracją i hałasem kombajnu oczyszcza okolicę, odsuwając nas nieco w tył swoją siłą odrzutu.

Sniping Rifle (Karabin Snajperski)
Tak to już jest z tymi stworami z innych wymiarów, że zazwyczaj wyskakują w pobliżu znienacka i do tego prosto z dziury w powietrzu. Czasami jednak zdarzy się, że będzie widać je już z daleka, nieświadome naszej obecności. Czas wtedy zrobić użytek z naszego sokolego wzroku wspartego lunetą celowniczą, przymocowaną do strzelby. Efekt podobny jak użycie kuszy w Half-Life, ale dźwięk strzału konkretniejszy.

Displacer
Zamiast zastanawiać się, jak zwalczać raka albo katar sienny, naukowcy z Black Mesa postawili na broń niekonwencjonalną. Kolejnym wytworem ich chorych umysłów jest ten oto przedmiot. Energetyczna kula, którą wytwarza, może przenieść do innego wymiaru, a powstała przy jej zetknięciu z jakąś przeszkodą fala uderzeniowa rozszczepia wsztystko w pobliżu na drobne kawałeczki..

Shock Rifle
Po zabiciu pierwszego w życiu shock troopera stajemy przed nie lada gratką użycia jego broni. Tak, ten robal, który leży obok wymiata z siebie niezłą dawkę energii potrafiącą zelektryzować każdego, przy akompaniamencie odpowiednich dźwięków i pięknych efektów wizualnych. Nie towarzyszy może temu jakaś zdecydowanie niszcząca siła, ale nie trzeba dbać o amunicję, broń sama z siebie regeneruje ładunki, niczym hive hand Alien Grunta. Ważna uwaga: pod żadnym warunkiem nie używać tej broni w wodzie. No, chyba że jesteście ciekawi, co się stanie.

Barnacle Gun
Zawsze denerwowały was zwisające języki tych ohydnych stworzeń? Okazuje się, że naukowcy oprócz wywoływania kataklizmów potrafili praktycznie podchodzić do niektórych zagadnień i... oswoili Barnacla. Pokonawszy obrzydzenie towarzyszące wzięciu paskudztwa w ręce, docenimy wartość naszego nowego towarzysza. Jego lepki język uda się wystrzelić tylko wtedy, gdy wycelujemy stworzenie w coś żywego. Idealny do pozbywania się headcrabów, przyciągnie również i zmiażdży większe okazy. Głównym jednak jego przeznaczeniem jest rola swoistej liny z hakiem - przyklejając język do roślinki na ścianie potrafi nas szybko i bezboleśnie dostarczyć w pożądane, a niedostępne innym sposobem miejsce.

Spore Launcher (miotacz zarodników)
Jeżeli wydaje się wam, ze ściskanie barnacla to szczyt obrzydliwości, to przygotujcie się na niespodziankę. To obslizłe rybopodobne stworzenie po pierwszym użyciu powinno jednak zyskać nawet dużą sympatię. Nakarmiwszy zwierzątko kilkoma zielonymi owocopodobnymi zarodnikami, które gęsto porastają ściany laboratorium, poznamy ich ciekawe rozrywkowe właściwości granatu. Pierwszy tryb ataku powoduje eksplozję zarodnika w momencie, gdy wypluty przez rybę trafi na jakąś przeszkodę. Z drugim trybem jest dużo więcej zabawy, gdyż wypluty zarodnik przez jakiś czas niby piłeczka kauczukowa odbija sie od wszystkiego, by ostatecznie wybuchnąć w najmniej spodziewanym momencie.




 «  Wstecz    Dalej  » 



--------------------------------------
Aktualizacja: 08·12·2003 - 06:01




© 2000-2001 f·p·p productions.
http://fpp.pl, [email protected]

Wyrukowano dnia 2024-03-29, 11:38, z 172.70.175.66 (172.70.175.66)
Strona dostępna online pod adresem: http://halflife.fpp.pl/?pl:pages:show:234:::

DRUKUJ | Powrót